Etkili bir tanıtım için tabela çalışması nasıl yapılmalıdır?

Etkili bir tanıtım için tabela çalışması nasıl yapılmalıdır?

Etkili bir tanıtım için tabela çalışması nasıl yapılmalıdır?

Bir tabela uzmanının etkili bir tabela oluşturma amacıyla yaptığı çalışmalar tabelanın hazırlanmasını isteyen müşteri veya müşterilerin bakış açısı ile paralellik göstermelidir. Tabela ile tanıtım talebinde bulunanlar genellikle sade ve basit bir mesaj vererek markalarıyla zihinlerde yer etmek ve farklılık yaratmak isterler. Projelendirme, mesajın doğru kullanımı ve kurulum gibi süreçlerde izlenecek yöntemler tabela çalışmasının nihai başarısını da belirleyecek olan aşamalardır.

Peki, ideal bir tabela çalışmasında hangi noktalara dikkat edilmeli ve tabela talebinde bulunan müşteri veya müşterilerin istekleri nasıl karşılanmalıdır?

- Sektöre uygunluk gösterecek, gözleri yormayan ve kolay anlaşılabilen yazı stili ve grafikler kullanılmalıdır.

- Tabelaların konacakları noktaların tespiti, izlenme süresi ve mesafesi çok önemlidir.

- Tabelalarda kullanılacak renk seçimleri iyi yapılmalı renkler yazı stilleriyle uyumlu ve dikkat çekici olmalıdır. Renkler pazarlamanın olmazsa olmazıdır. Günümüzde birçok marka logolarında kullandıkları renkleriyle marka bilinirliklerini dolayısıyla satışlarını artırmaktadır.

- Yayalara ya da araç içinde olanlara göre tasarım özel olarak şekillendirilmelidir.

- Tabelalardaki kenarlık ve boşluk kullanımlarının ideal pozisyonlara göre düzenlenmiş olması izleyici algısının başka yöne kaymaması açısından önemli olduğundan bu detaylar dikkatle ele alınmalıdır.

ELITE GRUP REKLAM

1997 yılında Avrupa yakası Kadırga / Eminönü'nde kurulan firmamız, teknolojinin ve taleplerin artması ile Küçükçekmece / Gültepe’de 1200 m2 alanına kurulu fabrikasında 20 kişilik konusunda uzman ekibi, 6 adetlik montaj araç ile açık hava reklam sektöründe alanında lider firmalara yurt içi ve yurt dışında hizmet vermektedir. Firmamız tecrübesi ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedef almıştır. Açıkhava sektörünün her alanında ihtiyaç duyduğunuz ürünleri, yüksek kalite ve uygun koşullar ile hizmetinize sunuyoruz. Her ölçekteki... Devamı

İLETİŞİME BİLGİLERİ

Gültepe Mah. Belli Sok. No:28/A Küçükçekmece-İstanbul / Türkiye

0212 676 24 58 0532 270 43 47 info@elitegrupreklam.com
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN